Drobečková navigace

Úvod > Pro občany > Spolky

Spolky

V obci působí dva spolky – ZO ČZS Nemyčeves – Vitiněves a SDH Vitiněves

Zahrádkáři – Český svaz zahrádkářů Nemyčeves – Vitiněves

Spolek zahrádkářů se každým rokem prezentuje vyhlášenou výstavou mečíků v obci Nemyčeves.

výstava mečíků Nemyčeves

výstava mečíků v obci Nemyčeves

Hasiči – Sbor dobrovolných hasičů Vitiněves

Jednotka požární ochrany obce Vitiněves se velmi široce prolíná se Sborem dobrovolných hasičů Vitiněves. Nejen, že se sborem sdílí veškerou techniku a hasičskou zbrojnici, ale zároveň všichni členi jednotky jsou členy sboru.

Jednotka má naštěstí nanejvíše několik zásahů za rok, ale i tak je trvalá snaha o udržení všeho nezbytného pro okamžitou pomoc naším spoluobčanům. Z tohoto důvodu je pravidelně udržována technika a veškeré vybavení tak, aby byla zajištěna akceschopnost jednotky. K těmto pracím patří nejen údržba požární stříkačky, hadic, armatur a ostatního vybavení, ale i takové věci, jako je pravidelné zimní prohazování sněhu před hasičskou zbrojnicí.

V roce 2006 bylo založeno družstvo dívek, které od prvopočátku díky své píli a množství tréninků slaví úspěchy. Po vítězství v krajském kole požárního sportu dorostu se zúčastnily Mistroství ČR v požárním sportu dorostu v Trutnově.  Od roku 2009 se pravidelně zúčastňují soutěží Jizerské, Podkozákovské a Východočeské ligy v požárním útoku. Tyto 3 ligy v roce 2009 a 2010 vyhrály!!! Více na webových stránkách www.sdhvitineves.cz .

Sbor se pravidelně podílí při zajišťování kulturního dění v obci. Pořádá společenský ples, pálení čarodějnic, turnaj v malé kopané „Husanka Cup“ a tradiční rozsvícení vánočního stromu na návsi.

hasičky